• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 30 hostů a žádný člen

Konopný olej: ať žije král

Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin. Konopí bylo jednou z prvních pěstovaných a konzumovaných plodin, a to v celosvětovém měřítku. Lidé často mylně věří, že všechny produkty z konopí obsahují psychoaktivní THC, avšak tak tomu samozřejmě není. To dokazuje i konopný olej, který je na pultech prodejen se zdravou výživou stále poměrně novinkou.


V rovnováze je síla

Semínka konopí jsou zdrojem jednoho z nejvýživnějších a nejvyváženějších olejů na planetě. Obsahuje ideální poměr 3:1 mezi Omega 6 a Omega 3 mastnými kyselinami doporučovaný Světovou zdravotnickou organizací. Tyto esenciální mastné kyseliny poskytují základ pro obnovu zdraví a imunitního systému. Konopný olej obsahuje 80 procent esenciálních mastných kyselin, což je nejvíce ze všech rostlinných zdrojů.


Konzumujte dostatek esenciálních mastných kyselin

Právě obsah esenciálních mastných kyselin v mimořádné koncentraci je to, proč je konopný olej tak speciální. V podstatě by dokázal plně nahradit všechny ostatní zdroje těchto kyselin. Esenciální mastné kyseliny (EMK) jsou omega kyseliny (Omega 3 a Omega 6), které tělo nedokáže samo vyrobit, a tak je musíme přijímat v potravě. Jsou známé pro svoji důležitost při prevenci srdečních onemocnění, vysokého tlaku, vysokého cholesterolu, rakoviny, artritidy a mnoha dalších problémů.


Doktorka Johanna Budwig, která byla sedmkrát nominovaná na Nobelovu cenu, byla průkopnicí ve výzkumu EMK a dokázala pomocí jejich masivních dávek některé z výše jmenovaných problémů dokonce úspěšně léčit.


Esenciální mastné kyseliny jsou nepostradatelné pro vývoj mozku a nervové soustavy a také pro produkci zdravých cytoplazmatických membrán, které ohraničují vnitřky buněk od vnějšího prostředí a kontrolují pohyb látek do buňky a zpět. Dále zásobují vlasy a kůži potřebnými výživnými látkami a pomáhají při mnoha dalších funkcích v těle.


Alternativa rybího tuku

Rybí tuk je výborným zdrojem EMK, a to především Omega 3 mastných kyselin. Proto se také stal tak populárním, avšak pro vegetariány je nepřípustný a existují také obavy, že může být kontaminován rtutí a dalšími toxickými látkami z moře. Konopný olej je alternativou rybího tuku, která přináší stejné výhody, ale bez nebezpečí konzumace těžkých kovů.


Na vlasy, kůži i nehty

Vlasy, kůže i nehty jsou tvořeny stejným druhem kožních buněk, takže není překvapení, že lidé užívající konopný olej mluví zároveň o silnějších a lesklých vlasech, jemnější kůži a silnějších nehtech. Konopný olej je téměř identický s našimi lipidy, a může tak prostupovat naše buňky a lubrikovat prostory mezi nimi. Používá se nejen k výživě suché kůže, ale i kožních skvrn nebo zranění. Dokáže detoxikovat kůži a vyrovnat její barevný tón. Můžete ho bez obav používat k hydrataci pokožky, jelikož neucpává póry.


Ekzém

Z mnoha možných použití konopného oleje k přímé léčbě je léčení ekzému jednou z nejslibnějších. Výzkumný tým vedený Dr. J. Callaway z finské University of Kuopio zjistil zlepšení suché kůže, svědění i zlepšení celkového stavu.


Speciální vlastnosti konopného oleje:
- konopí je jediná rostlina obsahující vitamin D
- obsahuje vysoké množství vitaminu E
- uvolňuje premenstruační stres
- má protizánětlivé účinky
- lze ho použít jako přírodní ochranu proti slunečnímu záření


Není druhý takový

Konopný olej a produkty z něj lze pro jejich obsah a příznivé účinky na zdraví bez obav nazývat superpotravinami. Dr. Callaway nakonec poznamenává, že konopný olej je pravděpodobně nejzdravějším olejem na trhu.

 

Autor

John McKiernan
Přeložil: Honz4
Zdroj: http://www.naturalnews.com/036039_hemp_seeds_oil

 

Sdílet na Facebooku

 

Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Odhalený podvod rakovinového průmyslu: téměř žádné „vědecké" studie se nedaří replikovat

Drtivá většina tzv. vědeckých studií zaměřených na výzkum rakoviny je nepřesných a potenciálně podvodných – tak zní závěr revize publikované v magazínu the Nature. Šokujících 88% z 53 „mezníkových“ studií o rakovině, jež byly publikovány...


Zpráva vydaná institutem pro medicínu potvrzuje nebezpečnost vakcín

Už mnoho let se střetávají odborníci na přírodní léčbu s představiteli oficiální medicíny v otázkách nebezpečnosti vakcín, avšak poslední zpráva, kterou oficiálně vydal the Institute of Medicine (IOM) předkládá nový významný argument...Pět složek deodorantů, kterým se chcete vyhnout

Deodorant je neodmyslitelnou součástí toaletních potřeb, kterou vlastní většina lidí. Málokdo z nich si ale uvědomuje nebezpečí skrytá v účinných složkách těchto výrobků, a tak nadále aplikují potencionálně nebezpečné chemikálie do podpaží, jen aby zmírnili pocení a zápach.

 

Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz