• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 29 hostů a žádný člen

Ženy s vyšším cholesterolem žijí déle a méně často je postihují infarkty a mrtvice

Pokud vám diagnóza „vysoký cholesterol“ zní jako rozsudek smrti, stali jste se nejspíše obětí cholesterolové propagandy. Domněnka, že nižší cholesterol je lepší, je běžná, ovšem nový výzkum ukazuje přesný opak.


Nová studie z Norska ve skutečnosti říká, že ženy s vyšším cholesterolem žijí déle a na infarkty a mrtvice trpí méně, než ženy s nižším cholesterolem.


Může vám vysoký cholesterol zachránit život?

Výzkumníci z Norské univerzity Vědy a Techniky sledovali 52,087 jedinců mezi 20 a 74 lety. Po zhodnocení faktorů jako věk, kouření a krevní tlak výzkumníci zjistili, že ženy s vyšším cholesterolem (více než 270 mg/dl) měly o 28% nižší riziko úmrtnosti než ženy s nízkým cholesterolem (pod 193 mg/dl). Riziko srdečních chorob, srdečních zástav a mrtvic se také snižovalo úměrně se zvyšujícím se cholesterolem.


Výzkumníci, kteří studii prováděli, přiznali, že výsledky odporují běžně uznávaným informacím o cholesterolu. Tvrdí, že současné směrnice jsou zavádějící, protože úloha cholesterolu u srdečních chorob je nadhodnocená.


Tyto výsledky jsou v rozporu s tím, co nám o cholesterolu bylo řečeno. Naše nepochopení v této otázce může dokonce nespočet životů ohrožovat. Pro ilustraci: milionům lidí jsou předepisovány statinové léky pro snížení cholesterolu v dobré víře, že jim mohou zachránit život. Nejen že statiny mají nespočet nebezpečných vedlejších účinků, nyní je zpochybněn dokonce základní předpoklad pro jejich existenci.


Naše snaha o snížení cholesterolu, abychom předešli srdečních chorobám a úmrtnosti, je pošetilá. Dokonce to ani není v nejlepším zájmu našeho zdravého bytí. Dogmatická víra v nutnost snížit cholesterol slouží nejlépe farmaceutických společnostem, které na lécích ke snížení cholesterolu vydělávají.


Mnohem lepších výsledků dosáhneme, když se začneme zaměřovat na ostatní faktory zvyšující riziko srdečních chorob, mezi něž patří stres, toxiny, sedavý životný styl a špatná strava. V takovém případě je bonus to, že tyto činitele není třeba léčit nebezpečnými léky, ale jednoduchými, zdravými změnami v našem životním stylu.


NaturalMagic doporučuje k přečtení: Velká cholesterolová lež


Autor

Elizabeth Walling
Přeložil: Sonnak
Zdroj: http://www.naturalnews.com/033975_high_chol...


Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Vakcinační teorie se drolí v základech – výzkum odhaluje, že pro boj s viry nejsou protilátky nutné

Zatímco průmysl medicíny, farmacie a vakcín se snaží prosazovat nové vakcíny prakticky na každou nemoc, nejnovější studie publikovaná v magazínu The Imunity naprosto rozvrací celou vakcinační teorii. Ukazuje se totiž, že přirozený imunitní systém...


Přoč byste se měli vyhnout kosmetice obsahující sodium lauryl sulfate

Sodium lauryl sulfate (SLS) je chemická pěnivá látka, které se dostává pozornosti kvůli své potencionální toxicitě. Nalézá se v mnoha výrobcích užívaných ke každodenní hygieně a péči o tělo. Patří mezi ně zubní pasta, šampon, pleťové mléko, mýdlo...

 

Kelp – najděte zdraví v mořské zelenině

Kelp je skupina velkých mořských řas, které obvykle označujeme jako chaluhy.. Tento úžasný druh rostlin je mořskými národy roky užíván pro své věhlasné výživové vlastnosti.

 

 

Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz