• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 34 hostů a žádný člen

Antioxidanty ve vejcích pomáhají při prevenci kardiovaskulárních onemocnění a rakoviny

Badatelé z Albertské univerzity studovali vaječné žloutky slepic krmených běžnou potravou složenou z pšenice a kukuřice. Zjistili v nich vysokou hladinu tryptofanu a tyrosinu, dvou aminokyselin známých pro své antioxidační účinky. Vaječné žloutky jsou také bohaté na sloučeniny kartenoidů, které rovněž fungují jako antioxidanty a jsou zodpovědné za žlutou barvu (nebo oranžovou v případě slepic z neklecových chovů s možností venkovního výběhu), a také na peptidy.

 

Snažíme se zmapovat antioxidanty nacházející se ve žloutcích, a proto zkoumáme všechny jejich vlastnosti a také to, jak jsou tráveny.” říká Jianping Wu, jeden z vedoucích badatelů výzkumu. A přesně to je práce celého týmu, který nepřestává zkoumat ohromné množství živin obsažených ve vejcích.

 

Na rozdíl od obecného přesvědčení, že jsou vejce nezdravá, protože obsahují vysoké množství cholesterolu, bylo zjištěno, že vaječné peptidy naopak pomáhají vysoký krevní tlak snižovat. Poslední Wuův výzkum odhalil, že žaludeční enzymy rozloží vaječný protein, z nějž vyprodukují peptidy, které se chovají jako přírodní ACE-inhibitory, což jsou léky užívané ke snížení vysokého krevního tlaku.

 

Skupina vědců na základě výsledků předchozích výzkumů očekává objevení nových, dosud neznámých antioxidantů stejně jako mnoha dalších zdraví prospěšných látek. K výzkumu je používáno vajec, která mají k bio kvalitě daleko, a jakkoli se můžou zdát zdravá, vejce od slepic s možností volného venkovního výběhu, zobající brouky a pídící se po všemožné venkovní stravě mají pořád až desetkrát více omega-3 mastných kyselin a až šestkrát tolik vitaminu D než vejce z běžných chovů.

 

Autor

Ethan A. Huff
Přeložil: Honz4
Zdroj: http://www.naturalnews.com/032954_eggs_antioxidants...

 
 

Sdílet na Facebooku

 

Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Studie dokládá, že až 95% lidí se skutečně chová jako ovce

Vědci z university v Leedsu prováděli průzkum, který potvrdil naši tendenci jednat jako ovce, když bezděčně následujeme dav, jako bychom ani neměli svou vlastní uvažující mysl.Deset nejčastějších mýtů o běhání naboso

Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to jsou výrazy označující běhání způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené. Toho můžeme docílit použitím boty s velmi tenkou podrážkou, nebo během naboso.


Vyhrajte nad kocovinou přírodními prostředky

Ačkoli většina lidí o svátcích jí a pije až k prasknutí, kocovinu nemá rád nikdo. Pokušení ale čeká doslova za každým rohem a navíc se kocovina netýká pouze těch, kdo pijí alkohol. Přejídání může stejně tak způsobit stav, kdy jste v letargii...

 

 

Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz