• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 12 hostů a žádný člen

Hormonální úpadek: jeden ze čtyř mužů trpí nízkou hladinou testosteronu

Vypukla válka proti mužům. Vedou ji hormony a útočí tam, kde to nejvíc bolí – pod pás. Nejnovější data ukazují, že až jeden ze čtyř mužů trpí nízkou hladinou testosteronu. Tento stav okrádá muže o jejich elán, vitalitu, mužnost a celkový zdravotní stav a je to stále horší a horší.

 

Muži i ženy potřebují ke svému fungování a rozkvětu testosteron, ale jeho nedostatek snášejí mnohem hůře právě muži. Testosteron je hormon, který jim dává mužské charakteristiky v čele s hlubokým hlasem, sexuálním libidem, sebedůvěrou a celkovým zdravím. Svaly, kosti i sperma potřebují testosteron ke svému rozvoji a růstu. Nálady, touhy a energie jsou zase testosteronem regulovány.

 

Jeden významný expert v oboru udává jako běžné důvody nízké hladiny testosteronu například: nedostatek minerálů (především zinku), nadměrný stres, který bývá asociovaný s produkcí kortizolu, sníženou hladinu dehydroepiandrosteronu, příliš časté cvičení bez dostatku odpočinku, úraz hlavy nebo varlat, vystavení estrogenům z prostředí nebo stravy, akumulaci tělesného tuku a s ní související inzulinová rezistence.

 

Je přirozené, že testosteron s přibývajícími roky ubývá, avšak vzhledem k věku byly stanoveny určité přirozené hladiny, kterých nedosahuje už mnoho mužů ve svých dvacátých a třicátých letech života“ napsal Jim LaValle R.Ph., MS., C.C.N. o tomto palčivém problému pro LifeTime WeightLoss. A dodává: „Muži by měli učinit patřičné kroky, aby upravili svůj nedostatek testosteronu tím, že budou stimulovat jeho přirozenou produkci, a to dokud nevyčerpají všechny svoje možnosti.“

 

To znamená vyhnout se jeho umělému nahrazování, které může způsobit utlumení jeho přirozené tvorby a v delším časovém období vést až ke sterilitě. Místo toho by se muži měli soustředit na změnu životního stylu a případně doplnit některé důležité minerály. Plasty, chemické látky v produktech denní potřeby, zpracovaná potrava, účtenky ze supermarketů a mnoho dalších produktů má tendenci působit estrogenicky. První věc k nápravě nízké hladiny testosteronu je tedy omezení konfrontace s těmito předměty.

 

Vystavení vlivu xenoestrogenů, což jsou syntetické látky svými účinky estrogeny napodobující, začíná už v děloze a pokračuje v průběhu celého života skrze mnoho každodenní zdrojů, mezi které řadíme například: plastové nádoby, kosmetiku, toaletní potřeby a zemědělské chemikálie (insekticidy, herbicidy a fungicidy)“ dodává Jim La Valle.

 

Doplňky stravy, detoxikací a vyhozením plastů k vyšší hladině testosteronu 

 

Jim La Valle také doporučuje nasadit doplňky se zinkem, hořčíkem, diindolylmethanem (DIM), melatoninem a pomoci může také produkt s názvem Relora. Vyhnout bychom se měli také plastovým lahvím a nádobám, obalům na jídlo a používání plastů v mikrovlnce. Ke konzumaci jsou vhodné bio produkty bez pesticidů, naopak uškodit může jídlo a pití z konzerv a plechovek, jelikož obsahují bisfenol A (BPA). Užívání šamponů a mýdel bez parabenů, pravidelná detoxikace těla a saunování jsou taktéž ku prospěchu.

 

Ujistěte se také, že v posilovně zbytečně moc nepřepínáte své síly. I to může být totiž jeden z důvodů nízké hladiny testosteronu, především pokud si poté nedopřejete žádný odpočinek. Typická je tato situace pro lidi trénující s těžkými vahami. Po tréninku si nezapomeňte dopřát dostatek bílkovin. Více informací se dozvíte na http://www.lifetime-weightloss.com.

 

Autor

Jonathan Benson
Přeložil: Honz4
Zdroj: http://www.naturalnews.com/041060_Low_T_testosterone_sexual_health

 

Sdílet na Facebooku

 

Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Drsné dovádění s dětmi podporuje jejich emoční inteligenci, smysl pro etiku nebo tělesnou kondici

Naše moderní společnost se už stala téměř posedlou tím, jak se snažíme vše udržovat čisté, standardizované, bezrizikové a co nejvíce „bezpečné“. Tento přístup k životu ale pro mladé generace představuje potíž, pokud pak mají později zvládat důležité životní lekce...


Poučte se o důvodech, proč je ve vakcínách hliník

Vakcíny stále patří k jednomu z nejcitlivějších témat v debatách o zdravotní péči. Je mnoho lidí, kteří na ně nadají dopustit a přičítají jim zásluhy za ukončení mnoha dětských infekčních chorob. Někteří z nás si ale dělají starosti z rostoucího počtu vakcín...

 

Banány – 10 věcí, které o nich pravděpodobně nevíte

Ať už ho jedí k svačině, mixují do ovocného smoothie nebo používají k rychlé výrobě chleba a palačinek, lidé banány prostě milují. Banány jsou základní potravinou na pultech obchodů a mnoho z nás stále nutí přemýšlet o svém tropickém původu a užitečnosti pro zdraví.

 

Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz