• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 18 hostů a žádný člen

Pacienti, kteří se nechají ovládnout nemocí, odmítají změny v životním stylu

Už mnoho studií došlo k závěrům, že dokonce ani infarkt nebo zápas s rakovinou nedokáží inspirovat pacienty k tomu, aby udělali nějaké změny směrem ke zdravějšímu životnímu stylu. Člověk by se mohl domnívat, že pokud se dozvíme o rakovině nebo jsme přežili srdeční infarkt, mělo by nás to vést k nějakým životním změnám. Bohužel však výsledky mnoha studií odhalují smutnou realitu, že pacienti nemívají vůli k převzetí odpovědnosti za své vlastní zdraví.

Studie, nedávno publikovaná v magazínu the American Heart Journal, zkoumala více než 1 200 mužů a žen, kteří trpěli nadváhou a postihl je infarkt. V následném období v délce jednoho roku tito účastníci studie shodili průměrně pouhá 2% své váhy. A přitom v současné vědecké literatuře je bráno jako fakt, že obezita zvyšuje rizika mnoha chorob: diabetu, mrtvice, rakoviny, spánkové apnoe aj. I navzdory tomu, že přežijí infarkt a může je brzy potkat smrt kvůli jejich nezdravému způsobu života, pacienti stále odmítají přejít na zdravější životní styl. Zmíněná studie je jen další z mnoha, jež odhalují odmítavý postoj pacientů k modifikacím jejich životního stylu, přestože jinak budou možná muset čelit i další závažné chorobě.

Jiná podobná studie byla publikována v the Journal of Clinical Oncology a sledovala více než 9 000 pacientů, kteří přežili rakovinu a všímala si přechodu na zdravější životní styl. I když přežili jednu z nejhrozivějších diagnóz, většina pacientů udělala jen malé nebo žádné změny. Méně než 20% pacientů dokázalo každodenně zkonzumovat doporučovaných 5 kusů ovoce nebo zeleniny. Jen každý dvacátý pacient dodržoval všechna doporučení zdravé životosprávy. A přitom výzkumy prokázaly, že i dílčí změny těchto návyků snižují rizika znovuobnovení nemoci a zlepšují celkové zdraví a kvalitu života. Přesvědčivý výzkum faktorů životního stylu, které zlepšují zdraví, však zatím nebývá natolik uznávaný, aby většinu pacientů přiměl ke změnám. Mnoho odborníků na péči o zdraví obviňuje lékaře klasické medicíny, že nedostatečně informují své pacienty o způsobech, jak zlepšit své zdraví. 

V rámci dalšího projektu řízeného organizací CDC výzkumníci provedli dotazování u 1 600 pacientů po rakovině. Zajímali se o to, zda někdo vedl pacienty ke změnám v životním stylu nebo jim poskytoval dietní rady, aby se u nich předešlo návratu jejich nemoci. Pouze každý třetí pacient potvrdil, že mu jeho praktický lékař nabídl informace o způsobu zdravého stravování. Většina běžných lékařů tedy neinformovala pacienty o rizikových faktorech nezdravého životního stylu a o preventivních opatřeních, která je možné přijímat. Tíha odpovědnosti ale leží stejně tak i na pacientech samotných, protože mají možnost vyhledávat takové informace sami. Pacienti by totiž měli přijímat odpovědnost za nedostatečné změny ve způsobu svého života, které pak mívají za následek nějakou závažnou diagnózu. Správné stravovací návyky a zdravý životní styl, které snižují rizika onemocnění, bývají dobře známé a často publikované. Pacienti nepotřebují nijak usilovně hledat takovéto informace, aby mohli díky nim provést informované úpravy svého životního stylu. Zmíněné nedávné studie nám bohužel odhalují smutnou realitu: většina lidské populace prostě nechce přebírat odpovědnost za své vlastní zdraví.Autor

T. M. Hartle
Přeložil: VaP
Zdroj: http://www.naturalnews.com/032561_lifestyle_changes_patients


Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Tisícům dívek je podávána injekční antikoncepce bez vědomí rodičů

Spojené království, rok 2013 – tisícům náctiletých dívek je injekčně podávána hormonální antikoncepce bez souhlasu či vědomí rodičů. Daily Mail informoval, že školní sestry podaly injekci přes 900 dívkám ve věku 13-16 let a dalších 7400 dívek ve věku 15 let...

 

Nepropadejte panice okolo vápníku

Falešný rozruch se týká především vápníkových doplňků. Vápník ze syrových nezpracovaných potravin je pro naše tělo přínosný a nezbytný. Na druhou stranu zpracované potraviny obohacené o vápník a doplňky s vysokým obsahem elementárního vápníku mohou...

 

Distress – prvořadá psychická i emoční příčina rakoviny

Jak je možné žít životem bez stresu a zabránit tak vzniku rakoviny a dalších zdravotních problémů? Lze to dokázat tím, že se naučíte ovlivňovat hladiny stresového hormonu kortizolu a tím, že na mentální nebo emoční stres ve svém životě získáte náležitý nadhled.


Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz