• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 26 hostů a žádný člen

Dvě nové studie varují – lékaři mohou být nebezpeční pro vaše zdraví

Dnešní systém výuky na univerzitách vede mediky k tomu, aby se naučili kritickému myšlení o potřebách nasazení i potenciálních nebezpečích každého léku, který se chystají předepsat. A chirurgové přistupují k operaci jen tehdy, když jejich tělesné i duševní schopnosti zaručují, že nevystaví svého pacienta žádnému nebezpečí... Je to tak? Bohužel, dvě nové studie ukazují, že tyto předpoklady jsou chybné. Odhalují se v nich kritické příčiny, proč může být komerční medicína nebezpečím pro vaše zdraví a někdy dokonce i ohrozit váš život.

Závěry uváděné v těchto studiích jsou následující: medici dnes absolvují skrytý výukový program, vytvářený a prováděný velkými farmaceutickými firmami (se souhlasem škol), jehož účelem je prosazovat jejich produkty. Velmi mnoho chirurgů se dostavuje k operaci nedostatečně odpočatých (trpí především nedostatečným spánkem) a kvůli své únavě poškozují své pacienty.

A zde následují fakta, potvrzující tyto závěry: Studenti medicíny v USA bývají doslova bombardováni lékovou propagandou od farmaceutických firem – a jsou jí vystavováni nejen po celou dobu studia, ale i při následné praxi, kdy už sbírají zkušenosti s léčbou pacientů. Podle průzkumu, který vedli Kirsten Austad a Aaron S. Kesselheimz z The Harvard Medical School a který byl nyní publikován v PLoS Medicine, vychází najevo, že velcí producenti léků vytvořili svůj skrytý výukový program, který působí na budoucí lékaře tak, aby propagovali právě jejich léky a terapie.

U poskytovatelů zdravotní péče neustále přibývají kontakty s výrobci léků, které propojují jejich marketing a způsob předepisování léků. Co je však horší, při tomto působení si medici nemohou rozvíjet zdravý skepticismus o potenciálních negativních dopadech takového prosazování léků.

Výzkumný tým v rámci zmíněné studie prošel všechny publikované studie stejného zaměření a posbíral výsledky od 9 980 studentů medicíny, kteří navštěvovali 76 různých škol. Výsledky ukázaly, že většina mediků měla spojení s farmaceutickým průmyslem a že tyto kontakty se dál prohlubovaly během jejich klinické praxe.

Skutečnost je taková, že v USA až 90% všech studentů, kteří pracovali s pacienty na klinikách, dostávalo nějaké vzdělávací materiály pouze od výrobců léků. A většina z nich pokládala za samozřejmost dostávat od nich i dárky. Ospravedlňovali přijímání těchto pozorností tím, že jako dárky je označovali pouze výrobci léků, kteří je museli dávat do svých nákladů; někteří ze studentů tvrdili, že něco takového musí být etické, protože většina ostatních studentů rovněž přijímá dárky.

A téměř dvě třetiny studentů tvrdily, že navzdory skutečnosti, že dostávají pozornosti, dárky nebo mají jiné kontakty s obchodními zástupci výrobců léků, zůstávají (poněkud zázračně) imunní před jakýmkoliv ovlivňováním z jejich strany. Nedokázali se sjednotit na tom, zda a jak by měly být kontakty lékařů s lékovým průmyslem regulovány.

Autoři zmíněné nové studie doporučují zavedení lepšího vzdělávacího systému pro mediky, kde by se mohli lépe seznamovat s metodami, kterými působí na lékaře výrobci léků. Navrhují také zavést reformy zdravotnických zařízení, mezi které by patřila i pravidla omezující kontakt studentů s marketingem výrobců léků. V prohlášení k médiím ale výzkumníci upozornili, že omezit vlivy farmaceutických gigantů, kteří už mají tak silné vazby na školy a studenty, bude jen velmi obtížné.

V závěrech studie se pak uvádí: „S ohledem na potenciál, který v sobě má skrytý studijní program na vzdělávání, by měly být nové změny zacíleny na předpisy a na osobnosti, které působí jako příklad pro studenty medicíny. Takovéto změny by mohly napomoci posunout vzdělávání o stupínek blíže ke dvěma důležitým cílům: k vytváření silných profesionálních hodnot a také k posilování respektu k vědeckým principům a ke kritickému vidění, které budou později využívány k rozhodování o léčbě pacientů.“

V dalším významném článku, který byl právě publikován v magazínu The Canadian Medical Association Journal, se můžete dočíst o tom, jak začínající i zkušení lékaři mohou vystavovat své pacienty zvýšenému riziku kvůli své spánkové deprivaci.

Tento problém se asi bude ještě dál zhoršovat. Medicínská péče těchto dní je mnohem komplexnější, než byla před pár desetiletími... Narůstající komplexnost péče u lůžka nebo na operačním sále klade na lékaře dosud nebývalé rozpoznávací i fyzické nároky.

konstatují v úvodníku redaktoři Noni MacDonald, Paul Hebert, Ken Flegel a Matthew Stanbrook.Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Jíte pesticidy? Řepkový a sojový olej jsou užívány jako jejich základní složky

Šokující video Mika Adamse ukazuje, že oleje běžně užívané k vaření, tj. řepkový a sojový olej, jsou využívány jako základní aktivní složky pesticidů  pro svou efektivnost v boji proti hmyzu.

 

 

Odhalený podvod rakovinového průmyslu: téměř žádné „vědecké" studie se nedaří replikovat

Drtivá většina tzv. vědeckých studií zaměřených na výzkum rakoviny je nepřesných a potenciálně podvodných – tak zní závěr revize publikované v magazínu the Nature. Šokujících 88% z 53 „mezníkových“ studií o rakovině, jež byly publikovány...


Pravidelná konzumace vlašských ořechů snižuje riziko úmrtí na srdeční choroby nebo rakovinu až o 50%

Ve Spojených státech umírájí až tři čtvrtiny nemocných lidí právě na srdeční choroby a rakovinu. Tisíce vědeckých studií přitom dokládají, že většině chronických nemocí lze zabránit s pomocí jednoduchých změn v životním stylu, týkajících se stravování, kouření...

 

Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz