• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 30 hostů a žádný člen

7 překvapivých pravd o opalování

Když se někoho zeptáte na opalovací krémy, obvykle obdržíte odpověď plnou mýtů a nepravdivých informací, které nám dokola opakují mainstreamová média a zdravotní autority. Téměř žádné informace, jež slýcháváte z tradičních médií, nejsou přesné. Proto jsme připravili 7 nejdůležitějších věcí, které byste měli vědět o opalovacích krémech, opalování a vitamínu D.

 

1 FDA odmítá povolit používání přírodních ingrediencí v opalovacích produktech

Pokud v USA někdo vytvoří opravdu přírodní produkt s využitím exotických rostlinných esencí a skutečně účinnou ochranou před sluncem, nikdy nebude schopen prodávat ho pod názvem „opalovací krém“. O tom, co může a nemůže být označeno jako opalovací krém, totiž rozhoduje FDA a ne to, co funguje v reálném životě. FDA prozatím povolila používání pouze dvou přírodních prvků, jimiž jsou: zinc oxide a titanium dioxide.

Opalovací krém s kterýmkoliv jiným nechemickým prvkem by byl pokládán za špatně označený a byl by zabaven i v případě jeho dokonalé funkčnosti.

Vše je ne zrovna překvapivě vymyšleno tak, aby byl chráněn celý monopol chemických společností a výrobci přírodních produktů nabízející mnohem lepší řešení jsou odsunuti na okraj zájmu. Osobně jsem mluvil se zakladateli několika společností vyrábějících přírodní produkty, kteří vymysleli krémy s úžasným složením založené pouze na přírodních ingrediencích, ale FDA je nenechala prodávat je jako opalovací krémy.

Jde tak pouze o další příklad, kdy FDA brání v cestě inovacím přírodního původu.

 

 

2Téměř všechny běžné opalovací krémy obsahují rakovinotvorné chemikálie

Přečtěte si složení jakéhokoliv produktu prodávaného ve Wal-Martu, Walgreens nebo v jakémkoliv jiném obchodním řetězci.

Nebudete schopni ani vyslovit mnoho ingrediencí ve složení, protože většina ochranných prostředků se skládá z rakovinotvorných vonných látek, parabenů, tvrdého alkoholu, toxických rozpouštědel a ropných olejů. Typický opalovací krém vlastně představuje chemický útok na vaše tělo. Proto také výzkumy ukazují, že užívání opalovacích krémů rakovinu více způsobuje než jí brání.

 

 

370% populace nemá dostatek vitamínu D a užívá opalovací krémy, které jeho produkci zabraňují

Nedostatek vitamínu D je pravděpodobně nejrozšířenějším nutričním nedostatkem v Severní Americe. Podle výzkumů trpí nedostatkem 70% bělochů a až 97% černochů.

Dlouhotrvající nedostatek tohoto vitamínu podporuje vznik rakoviny, osteoporózy a hormonální nerovnováhy. Různé zdroje uvádějí, že vitamín D může zamezit vzniku rakoviny v 50 až 80 procentech případů. Blokováním příjmu vitamínu z kůže přispívají opalovací krémy k jeho nedostatku, a tím podporují vznik rakoviny.

To samozřejmě neznamená, že bychom se nikdy neměli chránit proti slunečnímu záření. Pokud máte obzvláště světlou kůži a chystáte se strávit dovolenou na Hawaii, potom vám zjevně bude přírodní opalovací krém ku prospěchu. Člověk skutečně znalý by se ovšem snažil zdravě opálit ještě před odjezdem a pomocí rozumné doby strávené na slunci by aktivoval produkci vitamínu D.

 

 

4Můžete povzbudit svoji vnitřní odolnost vůči slunečnímu záření pomocí změny vašeho jídelníčku

Opravdové tajemství, o kterém se v běžném zdravotnictví kvůli naprostému ignorování výživy nemluví, se skrývá v potravě bohaté na antioxidanty a v superpotravinách. Právě ty zvyšují výkonnost vaší vlastní ochrany proti slunečnímu záření.

Například astaxanthin je známý pro svou schopnost zvýšit přirozenou odolnost kůže vůči spálení. Jeho v tuku rozpustné karotenoidy jsou dopraveny do kožních buněk, které chrání před UV zářením.

Čím více přírodních antioxidantů přijímáte ve stravě, tím více slunečního záření je schopna vaše kůže absorbovat aniž by se spálila. Většina lidí se mylně domnívá, že absorpce kůže je dána pouze genetickým faktorem. Mýlí se, jelikož můžeme zásadně vylepšit naši obranyschopnost pomocí radikálních změn stravovacích návyků.

Já jsem toho skvělým příkladem. Před lety jsem se při svojí fastfoodové dietě dokázal spálit během 20 až 30 minut. Nyní díky superpotravinám a špičkovým doplňkům stravy můžu strávit hodiny na slunci s pouhým jemným zarůžověním kůže (které zmizí a nevyústí v její spálení nebo loupání).

 

 

5UV záření samo o sobě nezpůsobuje rakovinu

Je zdravotnický mýtus, že UV záření způsobuje rakovinu kůže. Tato idea je absolutním výmyslem zdravotnické komunity (dermatologů) a zisky hnaných kosmetických firem.Pravda je totiž mnohem komplikovanější: Rakovina kůže vzniká pouze tehdy, když se UV záření spojí s dlouhodobým výživovým nedostatkem, který činí kůži zranitelnou.

Pro vznik rakoviny kůže musí být vaše dieta založená na nezdravé fastfoodové stravě, musíte se vyhýbat antioxidantům a také nadměrně vystavovat kůži UV záření. Konvenční medicína naprosto ignoruje vliv stravy a soustředí se pouze na jeden faktor: užití vs. neužití sluneční ochrany. Tento jednodimenzionální přístup k problému je značně zjednodušující až klamný.

Vypadá to, že zdravotnický průmysl nechce, aby lidé přišli na způsob, jak se doslova projíst k zdravější pokožce. Úžasné je, že je vaše kůže doslova to, co jíte. Jak tedy může strava neovlivnit zdraví vaší kůže? I přesto se nikdo v běžném zdravotnictví nemá k tomu, aby uznal vliv stravy na reakci vůči UV záření.

 

 

6Ne všechny “přírodní” opalovací produkty jsou skutečně přírodní

Buďte opatrní, když nakupujete takzvané “přírodní” produkty. Zatímco některé jsou skutečně kvalitní, jiné jsou pouze příkladem zeleného vymývání mozků a používají termíny jako “přírodní” nebo “organický”, i když jsou plné umělých chemikálií.

Více se můžete dozvědět v příručce na stránkách: http://www.ewg.org/skindeep/

Některé produkty samozřejmě skutečně přírodní jsou. Čtěte složení na obalu a přesvědčte se sami. Nepoužívejte nic obsahující složky, které zní jako:

 • Methyl...
 • Propyl...
 • Butyl...
 • Ethyl...
 • Trieth...
 • Dieth...

atd.

Vždy kupujte neparfemované opalovací krémy, pokud si nepotrpíte na natírání vaší kůže chemickými vůněmi. Typický opalovací produkt se skládá z více než tuctu rakovinotvorných vonných esencí, které jsou vstřebávány skrz pokožku. Většina takovýchto produktů je toxická, těžce zatěžuje játra a může způsobit rakovinu.

 

 

7Mnoho opalovacích krémů “bez chemie” jí obsahuje spoustu

Jděte na Amazon.com do sekce “opalovací krémy bez chemických látek” a v seznamu uvidíte opalovací krém od firmy Jason.

Klikněte na něj a uvidíte obsah látek, který zahrnuje: C12-15 Alkyl Benzoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Sorbitan Isostearate, Sorbitan Sesquioleate, Ethylhexyl Palmitate, Ethyl Macadamiate, Calcium Starch Octenylsuccinate, Stearalkonium Hectorite.

Nepřijdou vám snad tyto látky jako chemikálie? Ethylhexyl Palmitate není chemická látka? Dělají si z nás srandu? Popis tohoto produktu na stránce Amazon.com je chybný a zavádějící. Abychom ovšem zůstali fér, je třeba říci, že informaci do jejich systému pravděpodobně zadal samotný výrobce. Jde ale o dobrý příklad, jak mohou být informace online prodejců klamné.

Dávejte si pozor na moře dezinformací obklopující opalovací krémy

Lidé jsou u opalovacích krému více než u kterékoliv jiné kosmetiky mylně informováni masmédii. Nikdo z nich, ani z vlády nechce přiznat, že chemické vonné látky jsou zdraví škodlivé, stejně tak jako nikdo nepřizná, že nanášením je na pokožku jsou absorbovány přímo do těla. Pokud nejsou schopni uznat tyto fakta, pak všechno ostatní co říkají, je jen bezcenné tlachání.

Fakta samozřejmě nechce slyšet ani průmysl zabývající se výrobou opalovacích krému, ani ten léčící rakovinu. Je jejich malé špinavé tajemství, že čím více krém používáte, tím větší šanci máte vyvinout rakovinu (a tím více peněž vydělají na její léčení, znovu pomocí smrtelných chemikálií nazývaných chemoterapie)

Buďte věrní přírodním opalovacím krémům a snažte se opálit zdravě pomocí dostatečného příjmu superpotravin a antioxidantů ve vaší stravě. Zvažte pravidelné užívání astaxanthinu a dalších v tucích rozpustných výživných látek. Pusťte se do každodenního odšťavňování čerstvého ovoce a zeleniny. Začínejte s opalováním pomalu a vybudujte si opálení, abyste krémy vůbec nepotřebovali. Navzdory tomu, co se vám snaží namluvit všichni okolo, zdravé opálení je dobré znamení, že z kůže získáváte dostatečné množství vitamínu D.

 

Autor

Mike Adams
Přeložil: Honz4
Zdroj: http://www.naturalnews.com/032815_sunscreen_chemicals...

 

Sdílet na Facebooku

 

Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Kompletní příručka k tomu, jak to mít na párku

 Strávil jsem téměř celý svůj život - 31 let, přílišným staráním se o to, abych nikoho neurazil, strachováním se, jestli jsem pro ostatní dost v pohodě a řešením, co si o mně kdo myslí. Už to dál nesnesu.

 

 

1,3 miliónu žen chybně léčeno kvůli falešně pozitivním výsledkům z mamografů

Největší americká nadace pro léčbu rakoviny prsu The Susan G. Komen na svém webu uvádí, že v příštích 20 letech v USA každoročně onemocní touto rakovinou více než 1,3 miliónu žen. A s hrdostí konstatuje, že 70 % všech žen nad 40 let věku prochází...

 

Pití vody během jídla může narušit trávení

Mnozí s nás už jsme to slyšeli snad stokrát: vypij denně osm sklenic vody, abys zůstal zdravý a hydratovaný. Avšak i když hydratace bývá pro naše zdraví opravdu důležitá, pokud do sebe nalijete veškerou vodu současně s jídlem, může to mít ve skutečnosti...

 

 

Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz