• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 8 hostů a žádný člen

Studené sprchy nabízí více, než byste možná mysleli

Dlouho panovalo přesvědčení, že jediné využití pro studenou sprchu je odvrátit sexuální touhu. Po celá předcházející staletí patřily studené sprchy a lázně mezi běžné procedury léčebných režimů a nyní se vracejí zase zpět. Přestože taková ledová ranní sprcha pro vás možná není zrovna lákavá, mnoho lidí ji doporučuje s tím, že jim dává příval energie, která vydrží i po mnoho následujících hodin. Je to procedura propagovaná i specialisty na vrcholový sport, takže mnoho sportovců absolvuje po zátěži ledovou lázeň, aby zregenerovali své tělo, nabrali zpět energii a ubránili se zraněním. Co se přitom odehrává? Když skočíte do studené lázně, vaše cévy se stáhnou a vytlačí část krve, což vám dá pocit ztuhlosti. Jakmile pak vylezete ze studené vody, cévy se začnou zase rozšiřovat a nasávat čerstvou okysličenou krev do svalů, což je posilní a dá vám pocit osvěžení a připravenosti nastoupit do nového dne.

 

 

V Německu se nyní rozběhlo několik výzkumných studií, protože lékaři v nemocnicích zjišťují, že lidé, kteří plavali v ledové vodě, mají daleko menší sklony k plicním infekcím. Lékaři potvrzují, že: "plavání v ledové vodě, ponoření následující po sauně nebo jiné způsoby ponořování otužují tělo a jsou přínosné pro zdraví, protože zvyšují odolnost proti hrudním infekcím." V našem moderním denním životě jsme si až příliš uvykli na prostředí s klimatizací nebo s vytápěním. A když se potkáme i s velmi oslabenou bakterií, naše stresované tělo se s tím nemusí vyrovnat a onemocníme. Studená sprcha nebo lázeň je považována za prostředek, který dává našemu tělu krátký šok, a díky tomu budeme odolnější k nemocem. Dr Werner Siems, biochemik z Herzog-Julius Hospital, to definuje takto: "Krátké vystavení chladu vyvolává oxidační stres středního stupně, který může tělo připravit k tomu, aby bylo schopné odolávat větším stresům."

 

 

Dr Peter Clough z the University of Hull prováděl množství experimentů, aby doložil, že vystavení extrémnímu chladu má příznivé účinky. Při jednom takovém pokusu pobýval se skupinou studentů v chladných horách, nechával je ponořit ruce do nádoby s ledovou vodou a přitom jim pokládal otázky. Došel k závěru, že takovéto extrémní ochlazování napomáhá studentům k mentální odolnosti a ke schopnosti překonávat stresující situace. Dr Clough díky tomuto zjištění našel řešení, jak zdolat epidemii stresu ve Velké Británii: podle něj by mohla velmi pomoci obyčejná každodenní ranní studená sprcha.

 

 

Když tedy ráno vstanete, zatněte zuby a dejte si studenou sprchu. Může vám to dát tolik energie, kolik potřebujete na celý den.

 

Autor

Sheryl Walters
Přeložil: VaP
Zdroj: http://www.naturalnews.com/z026250.html

 

Sdílet na Facebooku

 

Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Rentgeny zubů mohou způsobovat mozkové nádory

Většina z nás ví, že radiace z rentgenů je škodlivá. Její vysoká úroveň zvyšuje riziko několika typů rakoviny a ionizující záření z rentgenů může potencionálně poškodit DNA. Nedávná studie publikovaná v žurnálu Cancer uvádí další důkazy o škodlivosti rentgenů.


Boj s únavou: potraviny, byliny, doplňky a tipy

Není tajemstvím, že mnoho lidí pociťuje únavu s určitou pravidelností. Ať to je v kanceláři, doma nebo kdekoli jinde, můžete se cítit opravdu mizerně a kvalitu vaší práce to poznamená. Únava se projeví na vašem fyzickém i psychickém stavu. Kdo trpí únavou...

 

 

Jak s pomocí přírodních domácích prostředků léčit popáleniny a předcházet jizvám

Když si většina lidí vybaví popáleniny, obvykle si je dávají do spojitostí s ohněm nebo něčím horkým. Je samozřejmě běžné, že ty bývají nejčastějšími příčinami poškození tělesných tkání, označovaných jako popáleniny; nicméně bývají i spáleniny...


Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz